Haber

Elbistanlılar yeniden içme suyuna kavuştu

Türkiye deprem felaketinin yaralarını tek yürek olarak sarıyor.

Depremin ilk gününden itibaren ekiplerini afet bölgesine sevk eden Samsun Büyükşehir Belediyesi, portatif mutfak, temiz su temini, elektrik ihtiyacı ve yardım dağıtımı gibi hizmetlerle bölgedeki faaliyetlerini sürdürüyor.

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde SASKİ ekipleri, şehir şebekesindeki hatlardaki arızaların giderilmesinden, elektrik kesintileri nedeniyle devre dışı kalan terfi istasyonlarının jeneratörlerle çalıştırılmasına kadar birçok konuda çalışma yaptı.

İçme suyu sorunu çözüldü

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, depremin olduğu ilk günden itibaren tüm imkanları seferber ederek bölgeye ulaştıklarını belirtti. “İlçedeki 175 içme suyu sorununu giderdik. Elbistan’ın tamamının su sorununu çözerek ilçeye şehir şebekesinden temiz içme suyu verdik.”sözlerini kullandı.

70’in üzerinde seyyar ve sabit tuvalete su verildiğini, atık su için kanalizasyon bağlantılarının yapıldığını da belirten Demir, şunları kaydetti:

“SASKİ ekiplerimiz, deprem sonrası oluşan içme suyu arızalarının onarımını Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İşletmesi Genel Müdürlüğü (KASKİ) ekipleriyle koordineli olarak gerçekleştirdi. Şu anda Elbistan içme suyu ve kanalizasyon konusunda denetim altında.

İleride doğabilecek sorunlar gruplarımız tarafından çözüme kavuşturulacaktır. Şehre verilen içme suyunun kalitesi de her zaman kontrol edilir. Klor ölçümleri sıklıkla yapılmaktadır. Kanalizasyon hatlarında belirlenen birçok noktada oluşan tıkanıklık, titiz çalışmaların ardından giderilerek tekrar çalışır hale getirildi.

Gelişmeleri yakından takip eden SASKİ Genel Müdürü Bahattin Yanık, çalışmalarının kesintisiz devam ettiğini belirtti.

nusaybin-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu