Haber

Fatih’te Taksicilere Muayene: Fahiş Ücret İsteyenlere Ceza Muhakemesi

Fatih’te polis ekipleri, yolcu seçen ya da taksimetre açmayan taksicilere yönelik incelemelerde bulundu.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Kontrol Şube Müdürlüğü ekipleri ticari taksileri Eminönü İskele Meydanı’nda durdurarak belgeleri inceledi.

Polis ekipleri ayrıca taksi şoförlerinin emniyet kemeri takmalarını, taksimetreleri açmalarını ve yolcu seçmelerini kontrol etti.

Yapılan kontrollerde 8 taksiciye emniyet kemeri takmadığı için 436 lira, taksimetre açmadığı için 3 taksiciye 1979 lira, yolcu seçip fahiş fiyat talep ettiği tespit edilen 2 taksiciye 4 bin 64 lira para cezası verildi.

Fahiş fiyat isteyip yolcu seçmekten ceza alan 2 sürücünün toplu taşıma aracı kullanım belgeleri süresiz askıya alınırken, araçları bir alıcı vasıtasıyla otoparka çekildi.

Sirkeci-Dolmabahçe gezisi için aracındaki iki kadın turistten fahiş fiyat talep ettiği öğrenilen ve bu konuda ceza alan sürücü Özkan A., gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisinden fahiş fiyat talep etmediğini söyledi. müşterilerinden ve gitmek istedikleri yere ne kadar süre gidebileceklerinden bahsettiklerini söylediler.

Polis ekiplerinin turistlerle görüştükten sonra kendisine 4 bin 64 lira para cezası yazdığını ifade eden Özkan A, toplu taşıma aracı kullanım belgesinin de askıya alındığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu